تأییدیه فنی نرم افزار شمستا

دلایل آبکاری با کروم بر روی فلزات و انواع آن

با توجه به اینکه مواد ساخته شده از فلزات و آلیاژهای مختلف مقاومت مناسب در برابر شرایطی مانند خوردگی، اکسیداسیون، ضربه، فشار و ... را ندارند توسط آبکاری می توان این خواص را در آنها تقویت کرد. آبکاری روش پوشش دهی فلزات است.
از فلزات مختلفی مانند نیکل، کروم، نقره، مس، قلع و ... جهت آبکاری استفاده می گردد.
آبکاری با کروم یکی از آشناترین شیوه های پوشش دهی فلزات است. که از فلز در برابر خوردگی و کدر شدگی محاظت می نماید. در واقع در ابتدا یک پوشش نیکلی که ضخامت آن بیشتر کروم است برروی فلز قرار گرفته و سپس بر روی آن لایه کرومی می نشیند. در صنایعی مانند خودروسازی، لوازم خانگی، تجهیزات بیمارستانی، اتصالات، مبلمان فلزی و ... از کروم برای پوشش دهی استفاده می نمایند. این فلز سطح براقی را بر روی قطعه اولیه ایجاد می کند که عموما هم رنگ روشنی دارد.
متخصصان و کارگاه هایی که در زمینه آبکاری فعالیت دارند می توانند با حضور در نمایشگاه صنعتگران سامانه شمستا با صنعتگران کل کشور در ارتباط بوده و با استفاده از این بانک اطلات صنعت، اطلاعات خود را در اختیار صنایع متعددی که به فرآیند آبکاری نیاز دارند، قرار دهند.
آبکاری با کروم به دو روش آبکاری با کروم سخت و آبکاری کروم تزئینی انجام می گیرد. کروم سخت پوشش بسیار مناسبی در برابر خوردگی و سایش است و به عنوان بهترین پوشش برای سختی شناخته می شود. اما در صنایعی که ظاهر و زیبایی در کنار مقاومت دارای اهمیت می باشد از کروم تزئینی استفاده می گردد.
جهت آشنایی کامل با این دو روش و نحوه کار آبکاری با کروم لطفا به وبلاگ سامانه صنعتی شمستا مراجعه بفرمایید.
www.shamsta.com

راه های تماس با ما

 

دفتر یزد، صفائیه بلوار امیرکبیر، طوبی شرقی 24 ، پلاک 6 کدپستی 8916147773  لینک آدرس گوگل مپ

تلفن دفتر یزد :-38207289- 38219259-035

09039432671-09106105867

دفتر تهران:بلوار ارتش، جنب خیابان ابوذر، دانشگاه اهل بیت، مرکز نوآوری بین المللی یاس لینک آدرس گوگل مپ

تلفن دفتر تهران: 02122470761

Email:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید/این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

website:www.shamsta.com

Instagram: https://www.instagram.com/shamsta.va/ 

Telegram: @amirkabiriranian

 Linkdin: Pajoheshkadeh AmirkabirIranian

جوملا فارسی