خانه

خدمات پژوهشکده

مخاطبان ما

 

- متخصصان- محققان- دانشجوبان

- صاحبان صنایع و کارخانجات

- صنعتگران

- ارائه دهندگان خدمات به صنعت

 

شعار ما

شمستا روشنی بخش صنعت ایران

جلسه مدیر شمستا با سه شرکت فولادی بزرگ در یزد

به منظور تبادل نظر و همکاری بیشتر بین سامانه جامع صنعتی شمستا و شرکتهای ورتا صنعت، فولادیاران، توسعه فولاد آلیاژی و .... جلسه ای در کارخانه فولاد آلیاژِی ایران برگزار شد در این جلسه مدیران عامل هریک از این شرکتها توضیحاتی در مورد خدماتی که در صنعت فولاد انجام می دهند داده و دغدغه ها و انتظارات خود به جهت پیشبرد برندینگ این شرکتها در فضای دیجیتال را بیان داشتند.در این جلسه هر یک از شرکتها به بیان تجربه های خود در  پروژه های مختلفی که انجام داده اند  پرداخته و به سرمایه انسانی کم نظیری که به سبب تجربیات ارزشمند پرسنل این مراکز صنعتی دارند اشاره داشتند و درخواست ارائه خدمات بیشتر سامانه در بخشهای مختلف به منظور افزایش معرفی و تبلیغات آنها در فضای صنعتی کشور به ویژه فولاد را داشتند. دکتر مسلمان یزدی نیز در این جلسه، ضمن معرفی سامانه و بخشهای مختلف آن، به ظرفیتهایی که این سامانه می تواند در معرفی خدمات این مراکز صنعتی به شرکتهای فولادی کل کشور داشته باشد اشاره، و قول همکاری در خصوص بررسی وضعیت موجود شرکتهای فوق الذکر به لحاظ جستجوها در اینترنت داده تا بعد از آسیب شناسی مشکلات موجود راهکار مناسب جهت افزایش بازدید این شرکتها در سامانه ارائه گردد تا بیشتر و بهتر بتوانیم خدمات این مراکز را در کل کشور معرفی نماییم. لازم به ذکر است شرکت ورتا صنعت در زمینه ساخت و تعمیر و نگهداری جرثقیلهای سقفی و نیز نظافت صنعتی مراکز صنعت فولاد کشور فعال می باشد. شرکت فولاد یاران یکی دیگر از شرکتهای بزرگ ارائه دهنده خدمات طراحی، ساخت و تعمیر و نگهداری مراکز صنعت فولاد کشور می باشد که در بومی سازی صنعت فولاد کشور خدمات گسترده و متنوعی را در رزومه خود دارد. شرکت توسعه فولاد آلیاژی نیز دیگر شرکت حاضر در این جلسه بودند که با تکیه بر متخصصان خود توانسته است در راه اندازی خطوط فولاد کشور بسیار کارنامه درخور تقدیر و شایسته ای را داشته باشد.

منبع خبر

رتبه بندی متخصصان در سامانه جامع صنعتی شمستا

رتبه بندی متخصصان در سامانه جامع صنعتی شمستا

یکی از مهمترین رسالتهای سامانه جامع صنعتی شمستا (بانک اطلاعات صنعت ایران) ساخت نیازهای صنایع با استفاده از توان متخصصان و مراکز صنعتی داخل کشور است. در ساخت و بومی سازی نیازهای صنایع توجه به معیارهای فنی، اخلاقی و حرفه ای امری بسیار مهم می باشد و فقدان یا عدم توجه به این معیارها می تواند بر کمیت و کیفیت این رسالت بزرگ تاثیر گذار باشد از این رو ما در سامانه جامع صنعتی شمستا تصمیم گرفتیم تا معیارهای فنی و تخصصی را در کنار معیارهای اخلاقی و اجتماعی فرد متخصص یا مرکز صنعتی مدعی ساخت در نظر گرفته و با توجه به درخواستهای کاربران گزینه مناسب را پیشنهاد دهیم. لذا اجرای رتبه بندی متخصصان در این سامانه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر اجرای این امر در مورد مراکز صنعتی عضو سامانه که حداقل یکسال از عضویت آنها می گذرد گرفته شد. در ابتدا شاخصهای مورد نظر مراکز صنعتی دارنده نیاز و نیز شرکتهای سازنده شناسایی شده و بر اساس تحقیقات کیفی و کمی صورت گرفته  اولویت بندی شدند؛ سپس از میان شرکتهای عضو سامانه که شرایط لازم را داشته و با در نظر گرفتن حس سابقه و فعالیت هایی که با این سامانه و سایر مراکز انجام داده اند رتبه بندی شدند رتبه های A، B و C نیتجه ارزیابی شاخص ها بوده که طی یک گواهینامه صادر و به شرکتها ارائه گردید. با توجه به آنچه گفته شد برای اولین بار در کشور رتبه بندی شرکتها در سامانه جامع صنعتی شمستا انجام شده و در دومین رویداد بومی سازی نیازهای صنایع و معادن که در تاریخ 15 بهمن ماه برگزار گردید به شرکتهای که حائز شرایط اعلام شده بودند اهدا گردید. در این رویداد متخصصان و مراکز صنعتی و معدنی متعددی از سراسر کشور حضور داشتند که مشروح گزارش این رویداد را می توانید در خبر مربوطه ملاحظه بفرمایید.

گزارش رویداد ملی بومی سازی در صنایع

رویداد بومی سازی نیازهای صنایع و معادن با همکاری شرکت شهرک های صنعتی یزد و سامانه صنعتی شمستا در محل پارک علم و فناوری یزد برگزار شد . در این رویداد جمعی از سازندگان ، تولید کنندگان صنعتی در صنایع مختلف نظیر فولاد و معادن حضور داشتند. هم چنین  آقای محسن فلاح  رئیس شرکت شهرک های یزد در سخنرانی خود به اهمیت بومی سازی در صنعت پرداختند. بخش استارت آپ دمو با حضور 4 تیم برگزار گردید . پنل تخصصی با حضور نمایندگانی از صنایع یزد در زمینه چالش های بومی سازی و راهکارهای آن از دیگر برنامه های آن بود. این رویداد از ساعت 8:30 تا 2 بعدازظهر ادامه داشت . جهت مشاهده گزارش کامل آن و تصاویر این رویداد بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

گزارش رویداد بومی سازی نیازها در صنعت 

اطلاعیه رویداد بومی سازی نیازهای صنایع

سامانه صنعتی شمستا برگزار می کند:  بزرگترین رویداد ملی بومی سازی نیازهای صنایع و معادن 

 رویداد در سه بخش خواهد بود:

1- کنفرانس ملی راهکارها و چالش ها در بومی سازی نیازها

2- رویداد استارت آپ دمو جذب سرمایه برای ایده های نوآورانه

3- رویداد ریورس پیچ ارئه نیازهای فناورانه صنایع 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پوستر این رویداد اینجا کلیک کنید

 

برگزیده شدن سامانه شمستا به عنوان فناور نمونه استانی

سامانه جامع صنعتی شمستا به عنوان بانک اطلاعات صنعت ایران در اختتامیه نمایشگاه پژوهش استان یزد که در 16 آذر  در سالن استانداری یزد برگزارشد، از میان شرکت های فناور استان به عنوان فناور برتر انتخاب گردید.

 

حضور شمستا در نمایشگاه صنعت اراک

سامانه جامع شمستا در جهت معرفی خود و توانمندی هایش در نمایشگاه صنعت شهر اراک نیز در 30 آبان شرکت کرده بود. نکته مهم و قابل تامل حضور در یکی از شهر های مهم صنعتی ایران بود. در این نمایشگاه شرکت های بزرگی هم چون ماشین سازی اراک، پتروشیمی شازند و ... حضور داشتند. سامانه شمستا نیز به معرفی بخش های مختلف سامانه از جمله نمایشگاه مجازی نیازهای بومی سازی، نمایشگاه آنلاین مراکز صنعتی و... پرداخت. هم چنین در این نمایشگاه معاون وزیر صمت نیز از غرفه شمستا بازدید کردند.

مشاهده خبر کامل گزارش حضور در نمایشگاه صنعت اراک

 نمایشگاه صنعت اراک

 

مجوز از سازمان فنی و حرفه ای

پژوهشکده امیرکبیر ایرانیان به عنوان یکی از مراکز پیشرو در عرصه آموزش در استان و حتی کشور می باشد که سعی نموده است بتواند نقشی اساسی در ارتقا سطح توانمندیهای دانشجویان و محققان داشته باشد در این راستا در سال 1396 موفق به اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشور در زمینه های عمران، ساختمان، معماری، خدمات آموزشی و ایمنی، بهداشت و محیط زیست گردید.

این مرکز در دو بخش خواهران و برادارن در کلیه روزهای هفته فعال می باشد

اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی ...

مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور

این مرکز پس از طی مراحل متعدد، خوشبختانه توانست از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گواهینامه صلاحیت برگزاری دوره های آموزشی کارمندان دولت را در زمینه امور عمران، راه و ساختمان و معماری دریافت نماید

مجوز شمار 97153505 مورخ 25 شهریور 1397

اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی ...

 

مجوز از اداره کار

مجوز آموزش ایمنی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
طی نامه شماره 150025 تاریخ 15/10/1397، مجوز آموزش ایمنی کار برای کارگران و کارفرمایان پیمانکار و نیز دوره های آموزش عمومی ایمنی و بهداشت کار و شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه ها به این مرکز آموزشی تحقیقاتی از سوی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار داده شد. از این به بعد دوره های ایمنی با گواهی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مرکز برگزار خواهد شد.

اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی...

 

اخذ رتبه بندی مهندسین مشاور

مرکز آموزشی-تحقیقاتی پژوهشکده امیرکبیر ایرانیان در راستای رسالت خود تلاش نموده تا با بهره­ گیری از اساتید مجرب دانشگاه و فعالان عرصه صنعت ساخت، محیط مناسبی را برای ارتقاء دانش فراهم نماید و مسائل و مشکلات این صنعت در ادارات و سازمانها را بصورت هدفمند در قالب پروژه های تحقیقاتی مطرح، مطالعه و با ارائه راهکارهای اجرایی یاریگر آنها در بهبود کیفیت و رسیدن به اهداف موردنظرشان باشد.

اکنون این مرکز با داشتن این پتانسیل کم نظیر تصمیم به ارائه خدمات فنی در بخش مشاوره پروژه های اجرایی بعنوان مهندسین مشاور نموده و با اخذ رتبه بندی مهندسین مشاور در زمینه ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و نظامی از تاریخ 15/5/98 دامنه فعالیتهای خود را توسعه داده است. به امید اینکه بتوانیم نقش مؤثری در پیشبرد اهداف کشور عزیز خود داشته باشیم.

اطلاعات بیشتر درمورد این ویژگی

مجوز از سازمان پدافند غیرعامل کشور

امروزه پدافند غیرعامل به عنوان یکی از ارکان اصلی در طراحی و برنامه ریزی مدیریت یک کشور می باشد که بخشهای گوناگونی از جمله پدافند غیرعامل سایبری، طراحی شهری و ... را در بر می گیرد. لذا این مرکز با توجه به اهمیت این موضوع و با بهره گیری از پتانسیل مجرب خود با بیش از 18 ماه پیگیری مداوم موفق به کسب مجوز آموزش پدافند غیرعامل شده است.

امید است بتوانیم نقش مثبتی در اعتلای کشور اسلامی خود داشته باشیم.

اطلاعات بیشتر درمورد این ویژگی

مجوز جدید

گواهی تائیدیه فنی نرم افزار شمستا

طبق قانون قبل از صدور سند ثبت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌بایست یک گواهی فنی جهت تائیدیه فنی نرم‌افزار توسط وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز صادر شود که نرم افزار را از لحاظ فنی مورد بررسی قرار داده و تأیید می نماید. بعد از این مرحله است که سایت از لحاظ محتوایی مورد بررسی وزارت ارشاد قرار میگیرد تا در صورت تأیید گواهینامه ثبت نرم افزار صادر گردد.

اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی

گواهینامه ثبت نرم افزار یارانه ای شمستا

مطابق قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه ای در صورتی که پدید آورده اثر خود را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسانده باشد، حق نشر، ارائه، اجرا و حق بهره برداری مادی و معنوی از نرم افزارها به مدت سی سال برای این فرد می باشد که سامانه صنعتی شمستا موفق به دریافت سند گواهینامه ثبت نرم افزار یارانه ای شده است. 

اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی

گواهینامه ثبت علامت تجاری شمستا

 با ثبت برند تجاری شمستا بر آن شدیم تا مهر تأییدی بر درستی مسیرمان بزنیم. امیدواریم در این مسیر بتوانیم به عنوان بانک اطلاعات صنعت ایران ارتباط بین صنعتگران، متخصصان و صاحبان صنایع را سریعتر و بهتر برقرار نماییم.

اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی

مجوز واحد فناور از پارک علم و فناوری یزد

پژوهشکده امیرکبیر ایرانیان در زمینه تخصصی مشاوره، پژوهش و خدمات مهندسی در زمینه سامانه معرفی بومی سازی قطعات خدمات صنعتی (شمستا) به عنوان واحد فناور در پارک علم و فناوری یزد مشغول به فعالیت شد.
اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی

 • قطعات و مواد موردنیاز صنایع جهت بومی سازی در نمایشگاه مجازی بومی سازی قطعات در معرض دید صنعتگران و سازندگان قرار داده شده است. 

  از جمله مزایای این نمایشگاه:

  1-نمایش قطعات در به مدت طولانی تر

  2-یافتن این قطعات از طریق جستجو در اینترنت در زمان کوتاهتر

  3-معرفی مستقیم به متخصصان و سازندگان

  4-عدم نیاز به پرداخت هزینه های سنگین نمایشگاه های حضوری، غرفه سازی، رفت و آمد و حمل و نقل

  5-امکان یافتن تیم جهت ساخت

  6-امکان بازدید از نمایشگاه به صورت رایگان

  7-امکان ارتباط مستقیم تولید کنندگان با متقاضیان

  8-آشنایی سازندگان و متخصصان با نیازهای صنعت و بررسی توامندی و پتانسیل خود در ساخت و تولید آن

 • در نمایشگاه مجازی صنعتگران و خدمات صنعتی توانمندی و پتانسیل شرکتها، سازندگان، تولیدکنندگان و صاحبان خدمات که فعالیتهای مرتبط با صنعت دارند به نمایش گذاشته می شود.

  از جمله مزایای این نمایشگاه:

  1- امکان معرفی خدمات و محصولات صنعتی متخصصان و صنعتگران بطور مستقیم به جامعه هدف

  2- امکان جستجو و یافتن این شرکتها از طریق اینترنت

  3- دسترسی سریع به آدرس و مشخصات آنها

  4- دسترسی به بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی شرکتها

  5- تصمیم گیری در رابطه با خرید کالا و یا خدمت براساس نظرات و ارزشیابی مخاطبان

  6- عدم نیاز به حضور در نمایشگاه ها جهت معرفی شرکت و خدمات

  7- یافتن مراکز صنعتی مشابه و یا خاص در صنعت موردنظر

 • سازندگان و متخصصان توانمندی هستند که با باور به توان خود همت کرده بسیاری از قطعات و موادی که از خارج از کشور وارد میشده را مهندسی معکوس و بومی سازی کرده اند که نمایشگاه مجازی قطعات ساخت داخل شمستا به نمایش این مواد و قطعات و ماشین آلات بومی سازی شده در کشور اختصاص داده شده است.

  مزایای این نمایشگاه:

  1- امکان معرفی قطعات ساخت داخل و بومی سازی شده در کشور به جامعه هدف

  2- آگاهی کارخانه ها و مراکز صنعتی بزرگ از این اقلام داخلی و تهیه آن از این سازندگان و جلوگیری از تهیه آنها از خارج از کشور

 • نمایشگاه مجازی ماشین آلات، تجهیزات و ابنیه مخصوص تجهیزات، ماشین آلات و ابنیه صنعتی جهت خرید و فروش و اجاره می باشد. 

  مزایای استفاده از این نمایشگاه:

  1- امکان نمایش بهتر و بیشتر بطور مستقیم به جامعه هدف

  2- بدون محدودیت زمان و مکان

  3- امکان جستجو پیشرفته کاربران با فیلتر استان

  4- نمایش فضاهای صنعتی اجاره ای

 • کارخانه ها و مراکز صنعتی در مجموعه خود با مشکلات و عارضه هایی روبرو هستند که با ارائه راه حلی مؤثر برای آنها می توان موجب بهره برداری هرچه بیشتر از ظرفیتها و توانمندی های این مراکز صنعتی شود.

  سامانه صنعتی شمستا به عنوان جامعترین پلتفرم صنعتی کشور با هدف ارتقا سطح کیفی و بازدهی کارخانجات خدمت عارضه یابی صنعتی این مراکز را با استفاده از تیم متخصص و باتجربه خود انجام میدهد همچنین این متخصصان صنعتی توانایی ساخت قطعات و ماشین آلاتی که می تواند عاملی شود تا کارخانجات با حداکثر توان خود به تولید بپردازند را دارند.

 • سازمانها و شرکتهای بزرگ جهت تأمین کالا و خدمات موردنیاز خود از وندور لیست استفاده می کنند که این وندور لیست شامل شرکتهای تأمین کننده ای هست که براساس معیار ها، سیاست ها و استراتژی های خاص آن سازمان انتخاب شده اند.

  سامانه صنعتی شمستا به منظور معرفی کارگاه ها و شرکتهای تأمین کننده به این شرکت ها و سازمانهای بزرگ بستری را فراهم کرده است که این کارگاه ها بتوانند اطلاعات، نمونه کارها و دستاوردهای خود را قرار دهند. در واقع این اطلاعات در نمایشگاه مجازی صنعت در شمستا قرار می گیرد و علاوه بر اینکه مراکز صنعتی و صنعتگران در کل کشور می توانند از نمایشگاه بازدید داشته و با آنها آشنا شوند، سامانه شمستا به صورت دوره ای این شرکتها و کارگاه ها را به سازمانهای بزرگ که دارای وندور لیست هستند معرفی می نماید.

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2
مطالب
292
نمایش تعداد مطالب
413259

راه های تماس با ما

 

دفتر یزد، صفائیه بلوار امیرکبیر، طوبی شرقی 24 ، پلاک 6 کدپستی 8916147773  لینک آدرس گوگل مپ

تلفن دفتر یزد :-38207289- 38219259-035

09039432671-09106105867

دفتر تهران:بلوار ارتش، جنب خیابان ابوذر، دانشگاه اهل بیت، مرکز نوآوری بین المللی یاس لینک آدرس گوگل مپ

تلفن دفتر تهران: 02122470761

Email:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید/این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

website:www.shamsta.com

Instagram: https://www.instagram.com/shamsta.va/ 

Telegram: @amirkabiriranian

 Linkdin: Pajoheshkadeh AmirkabirIranian

جوملا فارسی