مدیریت منابع علمی و شبکه های تحقیقاتی مندلی

مدیریت منابع علمی و شبکه های تحقیقاتی مندلی

 مقدمه:

پژوهش و تحقیق به عنوان یکی از اساسی ترین ارکان ترقی و پیشرفت یک کشور می باشد که به صورت پایان نامه ها، گزارشات علمی و مقالات ارائه می گردد. در همه این موارد ارائه مستندات علمی به عنوان بخشی حیاتی و اساسی به حساب می آید. این مستندات  حاوی اطلاعات متعدد یک اثر علمی از قبیل نام مولف، نام مجله یا کنفرانس، سال انتشار، شماره جلد، شماره صفحه و موارد دیگر می باشد که می توان این اطلاعات را در فرمت های متعدد مثل شماره گذاری، مولف، سال و .... نمایش داد. نمایش این اطلاعات در تحقیقات، با روش های سنتی غیر ممکن و یا بسیار سخت می باشد. لذا نرم افزارهای متعددی برای مدیریت منابع علمی ارائه شده است مانند مندلی و endnote .

مندلی یکی از کارآمدترین نرم افزارهای مدیریت منابع علمی می باشد که در دو نسخه رومیزی و تحت وب ارائه شده که مورد استفاده گسترده محققان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در اروپا و آمریکا قرار گرفته است. این برنامه علاوه بر رایگان بودن دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری در مقایسه با سایر برنامه های مدیریت منابع علمی می باشد. ظرفیت بالای محیط تحت وب این برنامه، امکان اشتراک گذاری اطلاعات در محیط وب و همکاری با سایر محققان در رشته مورد نظر در کنار سادگی کار با آن از ویژگی های مهم این برنامه می باشد. این برنامه به کاربر امکان می دهد تا اطلاعات منابع را به صورت خودکار از پایگاه های داده و سایت های علمی به محیط برنامه وارد و به مدیریت و سازماندهی آن ها در برنامه رومیزی و تحت وب بپردازد و در نهایت به سادگی در محیط نرم افزار word وارد نماید. از دیگر مزیت های این برنامه وجود بیش از 1600 فرمت نمایش منابع می باشد که در کنار نمایشگر و ویرایشگر بسیار کارای فایل های pdf، موجب توجه روزافزون محققان به آن شده است.

اهداف دوره:

اهداف کلیآموزش مدیریت منابع علمی برای مقالات، گزارش های علمی و پایان نامه ها

اهداف جزئیآموزش ورود اطلاعات از پایگاه های اطلاعاتی، کتابخانه های معروف دنیا، به صورت دستی و سایت های اینترنتی به برنامه و به کارگیری آن ها در نرم افزار word و نحوه مدیریت آن ها در مقالات و پایان نامه ها و گزارش های علمی.

سرفصل ها:

مقدمات

ایجاد حساب کاربری در اینترنت و معرفی خود

ایجاد کتابخانه در نسخه رومیزی و مدیریت آن

نحوه جستجوی منابع در اینترنت

شبکه های تحقیقاتی و کاربردهای آن

نحوه ارجاع منابع در متن

مدیریت فایل های PDF

منوی آکوردین

خانه

آموزشی

گالری عکسها

پژوهشی

کاربران

English

مهندسین مشاور

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2
مطالب
219
نمایش تعداد مطالب
145521

راه های تماس با ما

 

دفتر یزد، صفائیه بلوار امیرکبیر، طوبی شرقی 24 ، پلاک 6 کدپستی 8916147773  لینک آدرس گوگل مپ

تلفن دفتر یزد :-38207289- 38219259-035

09039432671-09106105867

Email:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Instagram: @amirkabiriranian 

Telegram: @amirkabiriranian

 Linkdin: Pajoheshkadeh AmirkabirIranian

جوملا فارسی