دوره ها و مسابقات دانش آموزی

معرفی ابعاد مختلف مهندسی مواد و متالوژی در سامانه صنعتی شمستا

مهندسی مواد و متالورژی شاخه‌ای از علم مواد است که به شناخت و استخراج فلزات و فناوری‌های کار با فلزات می‌پردازد. این علم جداسازی مواد معدنی از سنگ معدن آن‌ها، ذوب، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و فن کار بر روی فلزات و شکل دهی آن‌ها را در بر می‌گیرد. این رشته از منفکات رشته مکانیک جامدات است که از سال ۱۳۷۵ در دانشگاه‌های ایران تدریس می‌گردد.

از زمانی که انسان فلز را شناخت، متالورژی را به عنوان یک هنر فرا گرفت. صنعت ریخته‌گری از دیر باز در جهان به عنوان یک صنعت مادر شناخته شده و با پیشرفتهای روزافزون تکنولوژی نقش آن آشکار می‌گردد. متالورژی به عنوان یک علم، دانش نسبتاً جوانی است که تنها صد سال از عمر آن می‌گذرد اما به عنوان یک هنر تاریخچه آن به هزاران سال پیش باز می­گردد؛ در واقع بعد از کشف آهن، علم متالورژی هم‏به وجود آمد. صنعت متالورژی در جهان از دیرباز به‌ عنوان صنعت مادر شناخته می‏شد و با پیشرفت‏های روز افزون تکنولوژی، نقش آن آشکارتر گردید.

سامانه جامع صنعتی شمستا با توجه به این پیشرفتهای روزافزون و با در نظر گرفتن نقش مهم و سازنده گرایش های مهندسی مواد و متالوژی در زیرساخت های صنعتی کشور تلاش کرده تا بستری را فراهم آورد برای معرفی هرچه بیشتر مهندسان و متخصصان مواد و متالوژی به صاحبان صنایع و کارخانه های مرتبط برای تسهیل برقراری ارتباط بین ایشان و نیز فراهم سازی بستری برای آشنایی مهندسان و فارغ التححصیلان با مراکز صنعتی پزیرنده کارآموز در این رشته و امکان درج درخواست کار، کارآموزی و استخدام که بی شک می­تواند گامی ماثر در این مسیر باشد. برای مطالعه ادامه مقاله بر روی مهندسی مواد و شمستا کلیک کنید.

منوی آکوردین

خانه

آموزشی

گالری عکسها

پژوهشی

کاربران

English

مهندسین مشاور

آمار سایت

بازدیدکنندگان
2
مطالب
222
نمایش تعداد مطالب
148024

راه های تماس با ما

 

دفتر یزد، صفائیه بلوار امیرکبیر، طوبی شرقی 24 ، پلاک 6 کدپستی 8916147773  لینک آدرس گوگل مپ

تلفن دفتر یزد :-38207289- 38219259-035

09039432671-09106105867

Email:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Instagram: @amirkabiriranian 

Telegram: @amirkabiriranian

 Linkdin: Pajoheshkadeh AmirkabirIranian

جوملا فارسی